ورود کاربران

رمز خود را فراموش کرده‌ام

هنوز ثبت نام نکرده‌ام

ایمیل:
نام:
نام خانوادگی:
لطفا عبارت امنیتی زیر را بازنویسی کنید:

دوست عزيز، برای شركت در مسابقه نیاز به ثبت نام شما در سایت می‌باشد. به افرادی كه در 5 مسابقه جواب صحیح داده‌اند،‌ به قيد قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.

همچنین در صورتی كه شرایط عضویت پرديس را داشته باشيد می‌توانيد از مزايای زیر استفاده كنید.

  • از تخفیف ویژه ١٠٪ جهت خرید کارت‌های اینترنت و تلفن بین‌المللی برخوردار شوید
  • از عضویت رایگان خبرنامه‌های الکترونیک و نشریات پردیس برخوردار شوید.
  • ادامه ...

خبرهای حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات

1396/12/15

خبرها » سرانجام جنگ ⁣قیمت‌ها: اعلام ورشکستگی اپراتور هندی با ۸۴ میلیون مشترک


 

اپراتور موبایل Aircel با ۸۴ میلیون مشترک که ظاهراً جنگ قیمت‌ها را در این کشور باخته، هفته گذشته با زیان ۲.۴ میلیارد دلاری، اعلام ورشکستگی کرد.

 

مذاکره میان کمپانی مالزیایی Maxis، مالک ۷۴% سهام ایرسل و RCom در اواخر ۲۰۱۷ به علت عدم اطمینان قانونی از ادامه کار، لغو شد و حالا مدیریت کمپانی از عهده بازپرداخت ۱۵۵ میلیارد روپیه (۲٫۳۸ میلیارد دلار) برنیامده و بنابراین اعلام ورشکستگی کرده است.

 

با ورود اپراتور Jio، ارائه دهنده سرویس LTE در سال ۲۰۱۶ و عرضه رایگان مکالمه صوتی و دیتای ارزان‌قیمت، بسیاری از اپراتورهای متوسط به پایین دچار ورشکستگی شده و باعث شد تا بازیگران بزرگی مانند Idea Cellular و Vodafone در هند باهم ادغام شوند. [منبع]

 

اپراتور Reliance Jio سال گذشته در حوزه اپراتوری تلفن همراه در هند وارد شده بود و با جذب ۱۶ میلیون مشترک طی یک‌ماه، سریعترین رشد را در جهان به خوداختصاص داد. در آن مقطع میزان دیتای مصرفی ماهانه آن نیز ۱۰۰۰ پتابایت گزارش شده و اعلام شده بود این شرکت با ورودی تهاجمی رقیبی خطرناک برای Airtel (بزرگ‌ترین اپراتورهای تلفن همراه هند) خواهد بود؛ ازجمله دلایل رشد سریع این اپراتور ارائه اینترنت ۴G نامحدود بوده است.

 

شایان ذکر است اپراتور جدیدالتأسیس جیو که از تابستان سال گذشته با مشارکت سامسونگ، روی فرکانس ۲۳۰۰ مگاهرتز  شروع به فعالیت کرده ⁣۱۶۰ میلیون مشترک LTE را جذب و هدف ۹۰۰ میلیون کاربر را پیگیری می‌کند

منبع: www.ictna.ir باز شدن در پنجره جدید