ورود کاربران

رمز خود را فراموش کرده‌ام

هنوز ثبت نام نکرده‌ام

ایمیل:
نام:
نام خانوادگی:
لطفا عبارت امنیتی زیر را بازنویسی کنید:

دوست عزيز، برای شركت در مسابقه نیاز به ثبت نام شما در سایت می‌باشد. به افرادی كه در 5 مسابقه جواب صحیح داده‌اند،‌ به قيد قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.

همچنین در صورتی كه شرایط عضویت پرديس را داشته باشيد می‌توانيد از مزايای زیر استفاده كنید.

  • از تخفیف ویژه ١٠٪ جهت خرید کارت‌های اینترنت و تلفن بین‌المللی برخوردار شوید
  • از عضویت رایگان خبرنامه‌های الکترونیک و نشریات پردیس برخوردار شوید.
  • ادامه ...

خبرهای حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات

1397/09/07

خبرها » کارگاه ارائه مهمترین دستاوردهای پروژه رگولاتوری کلان داده ها برگزار شد


کارگاه ارائه مهمترین دستاوردهای پروژه رگولاتوری کلان داده ها امروز سه شنبه 6 آذرماه توسط پژوهشکده فناوری اطلاعات در سالن فردوسی پژوهشگاه، برگزار گردید

 

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، برای توسعه خدمات کلان داده‌ها در سطح ملی نیاز به تعیین و تعریف قانونی بازیگران اصلی، حدود و دامنه وظایف آنها و نحوه نظارت بر فعالیتشان بوده و لذا، شناخت و تعیین ضوابط و مقررات لازم، در قالب لایحه‌های قانونگذاری، مصوبه­ های فنی و حقوقی از ضرورتهای ملی می­ باشد. در همین راستا، پروژه‌ پژوهشی با عنوان "بررسی پیش نیازها و تبیین ویژگی­ها و چارچوب­های فنی و زیرساختی و الزامات حقوقی، مقرراتی و قانونی امکان بهره‌گیری و ارایه خدمات کلان داده‌ها" در پژوهشکده فناوری اطلاعات پژوهشگاه به کارفرمایی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در حال اجرا است که هدف از اجرای آن، تعیین نحوه فعالیت فراهم­ آورندگان خدمات و پیشنهاد راهکارها و ضوابط مورد نیاز جهت ارائه خدمات و نحوه نظارت بر آنها است.

 

بنابر این گزارش در ابتدای کارگاه توضیحاتی در خصوص پروژه رگولاتوری کلان داده‌ها و ابعاد آن ارائه و در ادامه جلسه اهم دستاوردهای حقوقی، کسب‌وکاری و فنی مطرح گردید.

 

سرفصل مطالب اصلی ارائه شده در جلسه شامل شناخت و ارائه مفاهیم علمی و فنی کلان‌داده‌ها،مقدمه و کلیات رگولاتوری کلان داده‌ها، شناخت و ارائه ابعاد و مدل‌های مختلف فناوری کلان‌داده‌ها، بازار جهانی کلان داده‌ها، استانداردهای جهانی موجود "کلان‌داده‌ها" و تجزیه‌وتحلیل آنها، رویکرد نظام‌های حقوقی در خصوص رگولاتوری کلان داده‌ها، نظام‌های حقوقی ایران در مواجهه با فناوری کلان داده‌ها، ارائه ساختار و مدل جهت تنظیم مقررات داده‌ها و کلان داده‌ها در کشور می باشد. در انتهای جلسه سؤالات حاضرین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

منبع: www.ictna.ir باز شدن در پنجره جدید