ورود کاربران

رمز خود را فراموش کرده‌ام

هنوز ثبت نام نکرده‌ام

ایمیل:
نام:
نام خانوادگی:
لطفا عبارت امنیتی زیر را بازنویسی کنید:

دوست عزيز، برای شركت در مسابقه نیاز به ثبت نام شما در سایت می‌باشد. به افرادی كه در 5 مسابقه جواب صحیح داده‌اند،‌ به قيد قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.

همچنین در صورتی كه شرایط عضویت پرديس را داشته باشيد می‌توانيد از مزايای زیر استفاده كنید.

  • از تخفیف ویژه ١٠٪ جهت خرید کارت‌های اینترنت و تلفن بین‌المللی برخوردار شوید
  • از عضویت رایگان خبرنامه‌های الکترونیک و نشریات پردیس برخوردار شوید.
  • ادامه ...

خبرهای حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات

1398/01/19

خبرها » «شریف» در جمع 10 تیم برتر مسابقات جهانی برنامه نویسی


​​​​​​​دانشجویان دانشگاه شریف پس از 18سال موفق به کسب مدال در مسابقات جهانی ICPC شدند و با پشت سر گذاشتن رقبایی از دانشگاه‌های پرینستون، هاروارد، آکسفورد و سن ‌پترزبورگ به جمع 10 تیم برتر مسابقه پیوسته و مدال برنز این مسابقات را از آن خود کردند.

 

به گزارش ایرنا، تیم دانشجویان دانشکده مهندسی کامپیوتر این دانشگاه متشکل از محمد مهدی شکری، سید پارسا میرطاهری و علی بهجتی، پس از 18 سال موفق شدند در مسابقات جهانی ICPC، رتبه‌ 9 و مدال برنز اول این مسابقات را کسب کنند. همچنین این تیم موفق شد در صدر تیم‌های غرب آسیا قرار گیرد و عنوان قهرمانی منطقه را به خود اختصاص دهد.

 

مسابقات جهانی برنامه‌ نویسی دانشجویی ICPC معتبرترین مسابقه ‌ برنامه‌ نویسی در سطح جهان و به عنوان المپیک برنامه ‌نویسان شناخته می‌شود. مرحله‌ نهایی مسابقه‌ جهانی سال جاری از 11 فروردین و به مدت شش روز 1398 در کشور پرتغال برگزار شد و 135 تیم برتر جهان پس از طی رقابت ‌های منطقه‌ای از بین بیش از 17 هزار تیم از سه هزار و 200 دانشگاه مختلف به این مسابقه‌ راه پیدا کرده بودند.

 

مسابقات بین‌المللی برنامه‌نویسی دانش‌جویی( ICPC) هر ساله به عنوان یکی از معتبرترین مسابقات برنامه ‌نویسی در سطح جهان برگزار می‌شود. این مسابقات در ایران به اختصار به مسابقات «ای‌سی‌ام» معروف است.

 

 

منبع: www.ictna.ir باز شدن در پنجره جدید